O NAS

Akcelerator Fundacja Uniwersytetu Łódzkiego jest ośrodkiem innowacji świadczącym proinnowacyjne usługi dla sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz wspiera naukowców, studentów i absolwentów Uniwersytetu Łódzkiego i innych uczelni

• Statutowym zadaniem Fundacji jest działanie na rzecz wspierania przedsiębiorczości, wzrostu innowacyjności i konkurencyjności polskiej gospodarki, pomoc w tworzeniu i rozwoju firm wykorzystujących innowacje, transferu wiedzy z nauki do biznesu i komercjalizacji wyników badań prowadzonych na uczelniach i w instytutach badawczych.
  • Również edukacja w zakresie innowacyjności i przedsiębiorczości.

• Zadaniem Akceleratora jest także działalność finansującą wdrożena innowacji oraz startupy – firmy na początkowym i wczesnym etapie rozwoju.
    Fundacja prowadzi fundusz zalążkowy StartMoney, z którego finansowane są realizacje pomysłów biznesowych, firmy startup opierające swój biznes na innowacjach, również spółki tzw. akademickie lub spinoff / spinout, pomysły na innowacje wymagające prowadzenia prac badawczo-rozwojowych z celem komercjalizacji ich wyników

• Fundacja wspiera działalność Uniwersytetu Łódzkiego, przede wszystkim we współpracy nauki z biznesem.
  • Akcelerator współpracuje z Centrum Transferu Technologii UŁ w zakresie organizacji transferu wiedzy z Uniwersytetu Łódzkiego do biznesu, zakładania spółek przez naukowców, studentów i absolwentów, również zarządzając wspólnie Inkubatorem Przedsiębiorczości UŁ.
  • Fundacja pomaga naukowcom z UŁ w pozyskiwaniu finansowania na prace B+R, ochronę własności intelektualnej, na przygotowaie wyników badań do wdrożenia i ich wdrożenie.

• Fundacja Akcelerator UŁ wspiera finansowo, organizacyjnie, promocyjnie itp. działalnośc naukowców, kół naukowych wydziałów uczelni - edukacyjnych, badawczo-rozwojowych, związanych z transferem wyników badan do biznesu i ich komercjalizacją.

Fundacja rozpoczęła działalnośc w 2007 roku.

PARTNERZY I KLIENCI

SPÓŁKI partnerskie

Akcelerator Fundacja Uniwersytetu Łódzkiego jest udziałowcem w spółce akademickiej spinoff GeneaMed, która komercjalizuje wyniki badań przeprowadzone przez naukowców na Uniwersytecie Łódzkim na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska,

nad zastosowaniem cząstek polimerowych dendrymerów w leczeniu przewlekłej bialaczki limfocytowej.

GeneaMed pozyskała zaufanie funduszu inwestycyjnego InnoVENTURE z siedzibą w Krakowie, który zainwestował w nią od 2015 roku 800 000 zł.

GeneaMed rozwija się pod opieką Inkubatora Uniwersytetu Łódzkiego.

Spółka pozyskała grant w wysokości 12,5 mln zł na prace B+R, z Programu  "Szybka ścieżka" NCBiR i będzie kontynuować badania nad lekiem na białaczkę.

Akcelerator  jest partnerem dla British International School of the University od Łódź

Uniwersytet Łódzki oraz Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna i Akcelerator Fundacja UŁ są założycielami Brytyjskiej Szkoły Międzynarodowej Uniwersytetu Łódzkiego.

Szkoła powstała w odpowiedzi na rosnące w Łodzi, ze względu na coraz większy napływ zagranicznych firm i studentów, zapotrzebowanie na międzynarodowe szkoły.

Misją  szkoły jest zapewnienie edukacji zgodnie z brytyjską podstawą programową English National Curriculum i wychowanie obywateli świata.

SPÓŁKI, w których Fundacja ma udziały, w zamian za kapitał wniesiony ze środków Programu POIG 3.1 PARP, Projekt "Akcelerator Technologii Uniwersytetu Łódzkiego Venture" - Fundusz zalążkowy StartMoney

W okresie 2012 - 2014 zostały zrealizowane inwestycje, w wysokości od 300 000 zł do 800 000 zł w jeden biznes, w 11 innowacyjnych spółek. z róźnych branż. Spółki prowadzą biznes m.in. w zakresie IT/ICT, gier, biotechnologii:

• Freeky Games
  • SmartMobile
  • ApplyFlock
  • Biogenetica International Laboratories
  • Lex43 Wyszukiwarka Prawa
  • Snapp
  • Subscreo
  • CellVet
  • Real Deal
  • AutoGo
  • Styllo

Fundusz StartMoney zarządzany przez Akcelerator  Fundację Uniwersytetu Łódzkiego, zaprasza pomysłodawców oraz startupy do współpracy.

• Oprócz środków finansowych  / inwestycji,

oferujemy:

• doradztwo biznesowe,
  • kontakty, promocję,
  • pomoc z zdobyciu kolejnej rundy finansowania.

Zapraszamy pomysłodawców - naukowców z pomysłami wymagającymi prowadzenia prac badawczo - rozwojowych, mamy w tym zakresie doświadczenie.

Inwestujemy w pomysły i startupy na wczesnym etapie rozwoju.

Wybrane FIRMY,
które korzystały lub korzystają z Inkubatora Uniwersytetu Łódzkiego

Z inkubatora UŁ skorzystało ponad 50 firm, założonych głównie przez studentów i absolwentów oraz naukowców z UŁ i innych łódzkich uczelni.

Akcelerator zarządza Inkubatorem razem z CTT UŁ.

W ramach Inkubatora / Akceleratora UŁ oferujemy pomoc w pozyskaniu finansowania:

• z dotacji - z MInisterstwa Nauki, NCBiR, PARP, innych agencji rządowych itp., z dotacji regionalnych oferowanych przez Urzędy Marszałkowskie lub agencje regionalne itp.
  • oraz kapitału inwestycyjnego - z własnego funduszu zalążkowego StartMoney lub od innych inwestorów - funduszy zalążkowych, venture capital, indywidualnych inwestorów - aniołów biznesu.

Oferujemy pomoc:

• w przygotowaniu biznes planu, modelu biznesowego
  • w rozwoju biznesu
  • w promocji, kontaktach z partnerami / klientami
  • w pozyskaniu kolejnego finansowania na rozwój, w ramach kolejnej rundy finansowania

Zachęcamy do współpracy z nami

• w rozwoju projektów wymagających prowadzenia praca B+R badawczo-rozwojowych,
  • ochrony własności intelektualnej,
  • transferu wyników badań z uczelni / instytutu do biznesu,
  • założenia spólki akademickiej typu spin-off / spin-out itp.

Centrum Innowacji - Akcelerator Technologii
Fundacja Uniwersytetu Łódzkiego

- Akcelerator Fundacja Uniwersytetu Łódzkiego -

+ 48 42 635 4984     + 48 508 390 708