O NAS

Akcelerator Fundacja Uniwersytetu Łódzkiego jest ośrodkiem innowacji świadczącym proinnowacyjne usługi dla sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz wspiera naukowców, studentów i absolwentów Uniwersytetu Łódzkiego i innych uczelni

Statutowym zadaniem Fundacji jest działanie na rzecz wspierania przedsiębiorczości, wzrostu innowacyjności i konkurencyjności polskiej gospodarki, pomoc w tworzeniu i rozwoju firm wykorzystujących innowacje, transferu wiedzy z nauki do biznesu i komercjalizacji wyników badań prowadzonych na uczelniach i w instytutach badawczych.

Również edukacja w zakresie innowacyjności i przedsiębiorczości.

Zadaniem Akceleratora jest także działalność finansującą wdrożena innowacji oraz startupy – firmy na początkowym i wczesnym etapie rozwoju. Fundacja prowadzi fundusz zalążkowy StartMoney, z którego finansowane są realizacje pomysłów biznesowych, firmy startup opierające swój biznes na innowacjach, również spółki tzw. akademickie lub spinoff / spinout.

Fundacja wspiera działalność Uniwersytetu Łódzkiego, przede wszystkim we współpracy nauki z biznesem.

Akcelerator współpracuje z Centrum Transferu Technologii UŁ w zakresie organizacji transferu wiedzy z Uniwersytetu Łódzkiego do biznesu, zakładania spółek przez naukowców, studentów i absolwentów, również zarządzając wspólnie Inkubatorem Przedsiębiorczości UŁ.

Fundacja rozpoczęła działalnośc w 2007 roku.

PARTNERZY I KLIENCI

SPÓŁKI partnerskie

Akcelerator Fundacja Uniwersytetu Łódzkiego jest udziałowcem w spółce akademickiej spinoff GeneaMed, która komercjalizuje wyniki badań przeprowadzone przez naukowców na Uniwersytecie Łódzkim na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska, nad zastosowaniem cząstek polimerowych dendrymerów w leczeniu przewlekłej bialaczki limfocytowej.

GeneaMed pozyskała zaufanie funduszu inwestycyjnego InnoVENTURE, który zainwestował w nią od 2015 roku 800 000 zł.

GeneaMed rozwija się pod opieką Inkubatora Uniwersytetu Łódzkiego.

Spółka pozyskała grant w wysokości 12,5 mln zł na prace B+R, z Programu  "Szybka ścieżka" NCBiR i będzie kontynuować badania nad lekiem na białaczkę.

Akcelerator  jest partnerem dla British International School of the University od Łódź

Uniwersytet Łódzki oraz Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna i Akcelerator Fundacja UŁ są założycielami Brytyjskiej Szkoły Międzynarodowej Uniwersytetu Łódzkiego. Szkoła powstała w odpowiedzi na rosnące w Łodzi, ze względu na coraz większy napływ zagranicznych firm i studentów, zapotrzebowanie na międzynarodowe szkoły. Misją  szkoły jest zapewnienie edukacji zgodnie z brytyjską podstawą programową English National Curriculum i wychowanie obywateli świata.

SPÓŁKI, w których Fundacja ma udziały, w zamian za kapitał wniesiony ze środków Programu POIG 3.1 PARP, Projekt "Akcelerator Technologii Uniwersytetu Łódzkiego Venture" - Fundusz zalążkowy StartMoney

W okresie 2012 - 2014 zostały zrealizowane inwestycje w 11 innowacyjnych spółek, od 300 000 zł do 800 000 zł w jeden biznes. Spółki prowadzą biznes m.in. w zakresie IT/ICT, gier, biotechnologii.

Wybrane FIRMY,
które korzystały (ją) z Inkubatora Uniwersytetu Łódzkiego

Z inkubatora UŁ skorzystało ponad 50 firm, założonych głównie przez studentów i absolwentów oraz naukowców z UŁ i innych łódzkich uczelni.

Akcelerator zarządza Inkubatorem razem z CTT UŁ.

Centrum Innowacji - Akcelerator Technologii
Fundacja Uniwersytetu Łódzkiego

- Akcelerator Fundacja Uniwersytetu Łódzkiego -

+ 48 508 390 708   + 48 42 635 4984