Zakończył się międzynarodowy projekt dla studentów GGULIVRR@Lodz2017 na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Łódzkiego, we wrześniu 2017r. Akcelerator Fundacja UŁ była partnerem projektu.

Dodano 29.9.2017

Zakończył się międzynarodowy projekt dla studentów GGULIVRR@Lodz2017.  Akcelerator Fundacja UŁ była partnerem tego projektu. 10 prototypów gier i aplikacji, ponad 100 godzin programowania, 40 godzin spotkań ze specjalistami z branży IT i… setki kubków wypitej kawy.

22 września 2017 zakończyła się kolejna edycja projektu GGULIVRR@Lodz. Już po raz czwarty Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ gościł 60 studentów z całej Europy, w tym z UŁ, którzy blisko przez dwa tygodnie wspólnie poznawali tajniki programowania. Zadaniem uczestników GGULIVRR@Lodz2017, którzy przybyli do Łodzi z Finlandii, Irlandii, Belgii, Portugalii, Słowenii oraz Francji było stworzenie w ciągu niespełna dwóch tygodni prototypów mobilnych gier i aplikacji. Powstało 10 projektów, które promują dorobek historyczny Łodzi, jej dziedzictwo oraz potencjał kulturalny, a także ukazują nasze miasto jako ważny ośrodek akademicki, nie tylko w Polsce, ale i za granicą.

Studenci uzyskali wsparcie mentorów uczestniczących w wydarzeniu, z Polski i z krajów partnerskich. Przez dwa tygodnie specjaliści z sektora technologicznego wspierali młodych programistów podczas tworzenia nowych aplikacji.

Pracując w grupach, podobnie jak w latach ubiegłych, studenci mieli niepowtarzalną okazję wspólnie pracować i czerpać wiedzę od siebie nawzajem. Uczestnicy zostali zapoznani z metodami ułatwiającymi pracę w zespole projektowym. Zawiązały się znajomości i przyjaźnie, a UŁ będzie kontynuowac wspólpracę ze swymi zagranicznymi partnerami  - uczelniami między innymi poprzez wymianę studentów oraz profesorów między UŁ i innymi uczelniami.

W czasie trwania projektu powstało łącznie 10 gier i aplikacji. Wszystkie stworzone projekty łączy jeden mianownik: poznawać wspólnie nieznane. Przykładowo, aplikacja Lodz Art jest przeznaczona dla osób chcących poznać artystyczną stronę miasta. Jej użytkownik otrzymuje  informacje o najbliższych muralach i miejscach związanych ze sztuką, wraz z podpowiedzią jak do nich dotrzeć. Z kolei aplikacja UNKNOWN pozwala na poznawanie nowych osób. Po zalogowaniu się użytkownik ma możliwość wyszukania innej osoby używającej aplikacji, wybierając konkretne kategorie  (zainteresowania, hobby). Po „sparowaniu” nieznajomych, na ekranie telefonu pojawia się mapa ze wskaźnikiem prowadzącym do wybranej osoby, znajdującej się na terenie Łodzi.

Tegoroczna odsłona GGULIVRR@Lodz jest kontynuacją cyklicznych wydarzeń zapoczątkowanych w Porto, w 2013 roku, od 2014 r. odbywających się cyklicznie w Łodzi. Projekt od dwóch poprzednich edycji objęty jest patronem Prezydent Miasta Łodzi – Hanny Zdanowskiej oraz programu „Młodzi w Łodzi”. W tym roku uzyskał również patronat Marszałka Województwa Łódzkiego – Witolda Stępnia. Projekt został dofinansowany ze środków budżetu Miasta Łodzi w ramach konkursu „Łódź Akademicka”.

Partnerami projektu byli: Uniwersytet Łódzki, Urząd Miasta Łodzi, Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, oraz firmy ABB, Accenture, COMARCH, Fujitsu, Google Development, 9Bits, SAP. Patronatu medialnego udzieliła TVP3 Łódź.

Pełen tekst artykułu

Więcej na ggulivrr.uni.lodz.pl

Centrum Innowacji - Akcelerator Technologii
Fundacja Uniwersytetu Łódzkiego